Shqipëri, 786 raste të reja me Covid-19 dhe 11 humbje

Situata e  Covid-19 në Shqipëri po rëndohet dita-ditës, ashtu si në të gjitha vendet e rajonit. Kështu në 24 orët e fundit në Shqipëri është shënuar një tjetër rekord të infektuarish, janë regjistruar plot 786 raste nga 2 592 testime të kryera në total. Po ashtu raportohet se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën edhe 11 persona.

LEXO EDHE:

Back to top button