Sot varroset regjisorja Vjosa Berisha

Sot varroset regjisorja Vjosa Berisha

Sot do t’i jepet lamtumira e fundit regjisores Vjosa Berisha.
Ceremonia e varrimit do të mbahet në orën 17:00 në varrezat e Prishtinës në Dragodan.

Kjo u bë e ditur nga bashkëshorti i saj, Fatos Berisha.
“Informojmë të gjithë familjarët, miqtë dhe opinionin publik për ceremoninë mortore të së dashurës sonë Vjosa Berisha: E enjte, 30 qershor, 14:00-15:00h homazh në Teatrin Kombëtar të Kosovës (foajea e TKK); 15:00-16:00h Mbledhja komemorative në Teatrin Kombëtar, organizuar nga Ministria e Kulturës (salla e madhe e TKK); 17:00h Varrimi, në varrezat e Prishtinës (Arberi)- ka shkruar ai.

Regjisorja Vjosa Berisha, vdiq para pak ditësh në një spital në Londër pas një beteje me kancerin.

LEXO EDHE:

Back to top button