Sulmohet nga peshkaqeni dhe humb jetën aktori i “Piratëve të Karaibeve”

Sulmohet nga peshkaqeni dhe humb jetën aktori i “Piratëve të Karaibeve”

Aktori i Pirates of the Caribbean, Tamayo Perry, ka vdekur pasi u sulmua nga një peshkaqen, teksa bënte sërf në Hawaii.

49-vjeçari vdiq të dielën pasdite, konfirmuan shërbimet e urgjencës në Honolulu në një konferencë për shtyp.

Shërbimet e urgjencës u thirrën në plazhin Malaekahana rreth orës 13:00 me orën lokale, shkruan BBC.

Por, Perry, i cili ishte gjithashtu një roje plazhi, u shpall i vdekur nga mjekët, pasi u soll në breg me skuter uji.

Perry portretizoi një nga kërkuesit në “Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides”, filmi i katërt në ekskluzivitet.

Filmi i vitit 2011, i cili ndjek Johnny Depp në rolin e piratit të çuditshëm kapiten Jack Sparrow, luan gjithashtu Penelope Cruz dhe Geoffrey Rush.

Perry kishte gjithashtu role në vazhdimin e “Lost, Hawaii Five-0”, “Blue Crush” dhe “Charlie’s Angels”, “Full Throttle” dhe u shfaq në një reklamë të Coca-Cola.

 

Lindur në anën lindore të Oahu, Perry kishte bërë sërf profesionalisht për më shumë se një dekadë.

Në një rrëfim në Oahu Surfing Experience, ku ai ishte instruktor, ai përshkroi përvojat e tij duke surfuar “valën më vdekjeprurëse në botë”.

“Ky djalosh i vogël në ishull mund të përballet me më të mirët në botë”, shkroi ai.

Ai tha gjithashtu tha se disa vite më parë ishte përfshirë në “një aksident të frikshëm që u kthye në një përvojë gati fatale”.

Perry nuk shtjelloi se çfarë kishte përfshirë incidenti, por tha se ndodhi për shkak të mungesës së vetëdijes së dikujt tjetër.

LEXO EDHE:

Back to top button