Vajza e vogël e Steve Jobs: Ajo u rrit duke u bërë një perëndeshë e vërtetë, por nuk do të trashëgojë asgjë nga babai i saj!

Vajza e vogël e Steve Jobs: Ajo u rrit duke u bërë një perëndeshë e vërtetë, por nuk do të trashëgojë asgjë nga babai i saj!

Bukuroshja Eve Jobs (24), e cila në mediat botërore njihet edhe si top sportiste në botën e kalërimit, është një nga pesë fëmijët e Steve Jobs.

Vajza e Steve Jobs u diplomua në Universitetin e Stanfordit dhe ajo është gjithashtu trashëgimtare e perandorisë shumëmilionëshe, e cila iu la familjes pas vdekjes së Steve në 2011.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eve Jobs (@evejobs)

Vajza e Steve Jobs-it përveç kalërimit është edhe modele dhe fotot e saj çdo ditë marrin mijëra pëlqime në rrjetet sociale.

Meqë ra fjala, Eve Jobs së fundmi është gjetur në faqet e para të mediave botërore dhe shkak ka qenë romanca e saj me një nga miqtë e ngushtë të familjes Kardashian-Jenner.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eve Jobs (@evejobs)

Në mars 2022, Jobs nënshkroi një kontratë me DNA Model Management pasi bëri debutimin e saj në pistë me markën franceze të modës Coperni dhe u shfaq në fushatën e festave të Glossier me aktoren Sidney Sweeney. Që atëherë ajo është shfaqur në një editorial solo për Vogue dhe në kopertinën e tetorit 2022 të Vogue Japan. Në vjeshtën e vitit 2022, ajo luajti në një fushatë solo për Louis Vuitton.

Eve Jobs është më i vogli nga tre fëmijët e Steve Jobs dhe Lauren Powell dhe ka mbi 400 mijë ndjekës në profilin e saj në Instagram, ku poston shpesh foto nga udhëtimet e saj, nga shtëpia e saj luksoze apo nga kalërimi i saj profesional.

Edhe pse Eva jeton jetën e një jetsetter, nëna e saj një herë tha se fëmijët e saj nuk do të trashëgojnë miliardat e babait të tyre.

“Nuk jam i interesuar të kem ndërtesa me emrin tim pasi të vdes, dhe fëmijët e mi e dinë këtë. Ajo përfundon me mua”, tha Lauren Powell Jobs.

LEXO EDHE:

Back to top button