​Vritet sulmuesi që vrau dy persona të hënën në Belgjikë

​Vritet sulmuesi që vrau dy persona të hënën në Belgjikë

Policia belge ka konfirmuar se ka vdekur autori i sulmit të së hënës së kaluar në Bruksel. Pasi u qëllua në një kafene mëngjesin e kësaj të marte, ai u transferua në njësinë e terapisë intensive, ku më pas vdiq nga plagët me armë zjarri, raporton “Diario Sport”

Nga sulmi me armë zjarri, të hënën në mbrëmje kanë mbetur të vrarë dy tifozë suedez.

Sulmi ndodhi derisa po zhvilloja ndeshja ndërmjet Belgjikës dhe Suedisë, e vlefshme për kualifikimet për në Kampionatin Evropian të futbollit që zhvillohet në vitin e ardhshëm në Gjermani.

LEXO EDHE:

Back to top button