Zaev arriti në Sofje në Samitin për Ballkanin Perëndimorë në kuadër të Procesit të Berlinit

“Arritëm në Sofje që të marrim pjesë në Samitin për Ballkanin Perëndimorë në kuadër të Procesit të Berlinit. Po hapim një kapitull të ri të zhvillimit të rajonit dhe për realizimin e standardeve të cilat vendet e rajonit tonë i vendosin më afër anëtarësimit në BE. Sot do të kemi mundësi të diskutojmë për çështjet strategjike të rajonit”, ka shkruar Zaev.

- Advertisements -

LEXO EDHE:

Back to top button