Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Kalın rezulton pozitiv me Covid-19

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalın, u diagnostikua me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe arriti në fazën përfundimtare të trajtimit.

Kalın tha se kishte simptoma të lehta të virusit dhe se ishte mirë, ndërsa falënderoi të gjithë për mbështetjen e dhënë.

Më herët gjatë ditës, ministri i Brendshëm i Turqisë, Süleyman Soylu dhe familja e tij u dërguan në spital për trajtim pasi rezultuan pozitiv për COVID-19.

LEXO EDHE:

Back to top button