Zvicra zgjeron listën e rajoneve të konsideruara me rrezik të lartë

Zvicra zgjeroi sot listën e saj të destinacioneve me rrezik të lartë në rreth 15, duke përfshirë edhe dhjetë vende europianë, në veçanti Belgjikën, Britaninë e Madhe dhe Portugalinë, përballë ringjalljes së pandemisë.

- Advertisements -

“Nga e hëna, personat që kthehen nga këto rajone do të duhet të karantinohen për dhjetë ditë pas mbërritjes së tyre në Zvicër”, njoftuan autoritetet.

Në listë u shtuan Belgjika, Danimarka, Britania e Madhe, Hungaria, Irlanda, Islanda, Luksemburgu, Holanda, Portugalia, Sllovenia, Ekuadori, Xhamajka, Maroku, Nepali dhe Omani.

Kosova dhe San Marino u hoqën nga lista.

LEXO EDHE:

Back to top button