​Iraku thyen ‘rekordin e zi’ për nga numri i rasteve të reja me COVID-19 – ALSAT-M


Një numër rekord i rasteve të reja me koronavirus u konfirmuan sot në Irak – 4,348, njoftoi Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve është 176.931, raporton CNN.

75 njerëz të tjerë vdiqën nga koronavirus, dhe numri i përgjithshëm i vdekjeve që nga fillimi i pandemisë është 5.860.

Për momentin Iraku numëron 45,697 raste aktive me Covid-19 dhe gjithsej 125,374 të shëruar.

LEXO EDHE:

Back to top button