​Kryeprokurori kosovar, Lumezi infektohet me koronavirus


Zyra e Kryeprokurorit të Kosovës njofton opinionin publik se Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, dje e ka bërë testin për Covid-19, me ç’rast ka rezultuar pozitiv.

Zyra e kryeprokurorit njofton se nga momenti i testimit, Lumezi është vetizoluar. Gjendja shëndetësore e  tij është e stabile dhe është duke e marrë trajtimin e duhur mjekësor.

LEXO EDHE:

Back to top button