30 të vdekur dhe 947 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 3 042 teste dhe prej tyre 947 kanë rezultuar pozitivë. Kryeson Shkupi me 530 rate të reja, e ndjekur nga Tetova me 54 dhe Ohri me 43. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 30 pacientë nga COVID-19. Instituti i Shëndetit Publik njofton se janë shëruar edhe 691 persona. Rastet aktive me koronavirus në vend janë 15 116.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button