fbpx

A e keni parë kush ka fituar çmime mbrëmë në MTV VMAs?


Emrat më të mëdhenj të muzikës, u mblodhën (të distancuar) për MTV Video Music Awards e këtij viti. Pavarësisht kushteve të normalitetit të ri, videot muzikore janë po aq të rëndësishme sa ishin në vitet ’80 dhe ’90, prandaj edhe ndarja e çmimeve është një ndër eventet më të përfolura.

Kush triumfoi dje? Ariana Grande dhe Lady Gaga kryesuan listën e nominimeve me 9, 7 prej të cilave janë për bashkëpunimin e dyshes “Rain on Me”. Afër tyre u renditën Billie Eilish dhe The Weeknd me nga 6 nominime secili.

Ndryshe nga vitet e tjera, këtë vit MTV shtoi dy kategori të reja, në nder të muzikës së krijuar gjatë pandemisë:1- videoja më e mirë nga shtëpia dhe performanca më e mirë gjatë karantinës. Më poshtë do të gjeni listën e fituesëve të mbrëmjes!

Videoja e vitit

The Weeknd – “Blinding Lights”

Artisti i vitit

Lady Gaga

Kënga e vitit

Lady Gaga dhe Ariana Grande – “Rain On Me”

Bashkëpunimi më i mirë

Lady Gaga with Ariana Grande – “Rain on Me”

Kënga e verës

Blackpink – “How You Like That”

Artisti i ri që goditi më shumë

Doja Cat

Grupi më i mirë

BTS

Kënga më e mirë POP

BTS – “On”

Kënga më e mirë HIP-HOP

Megan Thee Stallion – “Savage”

Kënga më e mirë ROCK

Coldplay – “Orphans”

Kënga më e mirë nga muzika alternative

Machine Gun Kelly – “Bloody Valentine”

Kënga më mire latine

Maluma ft. J Balvin – “Que? Pena”

Kënga më e mirë R&B

The Weeknd – “Blinding Lights”

Kënga më e mirë K-POP

BTS – “On”

Videoja me mesazhin më të mirë

H.E.R. – “I Can’t Breathe”

Videoja më e mirë muzikore nga shtëpia

Ariana Grande & Justin Bieber – “Stuck ëith U”

Performanca më e mirë e karantinës

CNCO – Unplugged At Home

Videoja me regjinë më të mirë

Taylor Swift – “The Man” – realizuar nga Taylor Sëift

Kinematografia më e mirë

Lady Gaga ëith Ariana Grande – “Rain On Me” – Cinematography by Thomas Kloss

Realizimi artistik më i mirë

Miley Cyrus – “Mother’s Daughter” –  realizuar nga Christian Stone

Efektet vizuale më të mira

Dua Lipa – “Physical” – realizuar nga EIGHTY4

Koreografia më e mirë

BTS – “On” – koreografia nga Son Sung Deuk, Lee Ga Hun, Lee Byung Eun

Editimi më i mirë

Miley Cyrus – “Mother’s Daughter” – realizuar nga Alexandre Moors, Nuno Xico

 

Burimi: People

LEXO EDHE:

Back to top button