Aktori dhe komediani amerikan, Leslie Jordan ka vdekur në moshën 67-vjeçare

 Ylli, i njohur për rolet e tij në “Will and Grace” dhe “American Horror Story”, vdiq në një aksident fatal me makinë në Los Anxhelos të hënën. Aktori humbi menjëherë jetën pasi makina e tij u përplas me një ndërtesë.

Publicisti i tij tha se bota ishte bërë një “vend më i errët” me humbjen e tij. “Të dish se ai është larguar nga bota në kulmin e jetës së tij profesionale dhe personale është i vetmi ngushëllim që mund të ketë sot”, tha David Shaul. Aktori mori më së shumti famë kur luajti në serialin “Will and Grace”.

LEXO EDHE:

Back to top button