Ambasadorja amerikane, Yuri Kim qëllon me mitraloz dhe pistoletë në bazën ushtarake në Shqipëri

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim e shoqëruar nga ministri Niko Peleshi ka qenë dje në bazën stërvitore të Bizës, ku po qëndrojnë trupat e vendeve anëtare të NATO-s që kanë ardhur në Shqipëri në kuadër  të stërvitjes Defender Europe 21. Siç shihet nga pmajet që janë publikuar sot, krejt pa komplekse diplomatja e lartë amerikane në Tiranë, është shtrirë në tokë bashkë me një ushtarë dhe qëllon me mitraloz ndërsa në një foto tjetër ajo shfaqet duke shenjëstruar dhe qëlluar me pistoletë.

LEXO EDHE:

Back to top button