Bebe Rexha përjashton 10 fansa nga koncerti dhe premton se do të ‘ngrejë akuza’ për sjellje shokuese

Bebe Rexha përjashton 10 fansa nga koncerti dhe premton se do të 'ngrejë akuza' për sjellje shokuese

E gjora Bebe Rexha u detyrua të nxirrte 10 persona nga koncerti i saj i fundit pasi më shumë objekte janë hedhur drejt saj teksa ishte në skenë. Vitin e kaluar, këngëtarja 34-vjeçare ngriti akuza për sulm, pasi mbeti me sy të zi, pasi u godit në mes të këngës dhe u nxor nga skena nga mjekët .

Ky incident shkaktoi një mori objektesh fluturuese në koncerte , ku të gjithë, nga Adam Lambert tek Harry Styles, u goditën me sende të ndryshme të padëshiruara. E prirur për të mos përsëritur historinë , kur u hodhën sendet, Bebe thuhet se e ndaloi performancën e saj në Green Bay, Wisconsin në Summer Fun Days Showcase të shtunën.

Fansat pritën ndërsa 10 persona u hoqën gjatë koncertit, me krijuesin e hitit I’m Good (Blu) që e ndaloi shfaqjen dy herë. Bebe tha: ‘Jashtë, jashte… OSE nëse dëshiron të më godasësh në fytyrë, më ka ndodhur që t’i kam paditur djalit tjetër, do të doja të bëhesha më i pasur, kështu që vazhdo zemër.

Bebe Rexha performon në skenë
Bebe Rexha nuk po ngatërrohet kur bëhet fjalë për audiencën e saj (Foto: Sarah Morris/WireImage)
Bebe Rexha performon në skenë
Ajo bëri shaka për ngritjen e akuzave kundër kujtdo që hedh sende (Foto: Scott Dudelson/FilmMagic)

“Por unë nuk jam… Nuk po e ftoj këtë, ju lutem, ishte një shaka,” shtoi ajo shpejt për të dekurajuar sjelljen.

Një video e incidentit u shpërnda nga TikToker @donavanrose, ku ai tregoi pjesëmarrësit e duruar të koncerteve që qëndronin në barrierë ndërsa njerëzit përcilleshin jashtë.

Donovan shkroi: ‘Bebe Rexha duhej të ndalonte 2 herë shfaqjen e saj sonte për shkak të njerëzve që hidhnin gjëra në skenë dhe në audiencë, sikur 10 persona u përcollën për shkak të saj gjatë gjithë shfaqjes.’

“Kishte 3 shishe/artikuj uji që Bebe as nuk i pa që fluturuan deri këtu dhe mund ta godiste atë, ekuipazhin e saj ose audiencën”, vazhdoi tiktoker në komente.

Duke shtuar në TikTok-un e tij, Donovan tha: ‘Le të ndalojmë së hedhuri gjëra në koncerte, me të vërtetë është kaq e thjeshtë.’

Fansat në koncertin e Bebe Rexhës
Fansat që prisnin në 10 persona u hoqën (Foto: @donavanrose/TikTok)
Bebe Rexha on stage
Bebe thirri pjesëmarrësit e koncertit që hidhnin sende ndaj saj (Foto: @donavanrose/TikTok)

Shikuesit ranë dakord me gjithë zemër, duke e quajtur sjelljen ‘qesharake’ dhe ‘të neveritshme’ dhe duke lavdëruar Bebe për trajtimin e shpejtë të incidentit. Kemy bëri shaka: “Bebe Rexha do të duhet të bëjë koncerte me ato ekranet e COVID në sportelet e kontrollit që rrethojnë skenën e saj për të shmangur që t’i hedhin sende”.

LEXO EDHE:

Back to top button