Dimitrievski: Mijallkov u dorëzua në Prokurori, për të mos dëmtuar familjen e tij

I ftuar në “Programi 200” për një video lidhje ishte dhe gazetari Aleksandar Dimitrievski, i cili mes tjerash tha se Mijallkov ishte i pakapshëm për policinë për më shumë se 40 orë që më në fund sot në orët e pasdites të paraqitet në Prokurori. Dimitrievski, për Programi 200 fillimisht sqaroi deklaratën e prokurores Villma Ruskoska ndërsa më pas u ndal edhe në përplasjet mes subjekteve politike dhe institucioneve kompetente për rastin në fjalë.

- Advertisment -

“MIjallkovi u arratis, Mijallkovin nuk e gjeti policia. Mijallkovi vet u dorëzua në Prokurori. Mijallkovi u kthye që të mos e dëmtoj familjen”, tha Dimitrievski.

LEXO EDHE:

Back to top button