FOTO | Megan Fox foli për herë të parë për operacionet plastike që ka bërë: I fundit kushtoi 30 mijë dollarë

Megan Fox në një intervistë të fundit në podkastin “Call Her Daddy”, ka folur më në fund për serinë e procedurave estetike që ka bërë në trupin e saj

Mania për operacione plastike për aktoren filloi në moshën 21 apo 22 vjeçare. Fillimisht ajo vendosi implante silikoni dhe më pas “pak nga pak” filloi të bëjë korrigjime të tjera në trupin e saj. Kjo përfshinte një ndërhyrje në hundë, botoks, mbushës dhe një zmadhim tjetër të gjoksit.

Foto: VS-engjëll

Ajo ka shpenzuar mbi 30,000 dollarë për operacione gjatë viteve të fundit. Megan pranoi sinqerisht se do të donte të kishte gjoks edhe më të madh. Mirëpo, nëna natyrë nuk e lejon, pasi siç thotë ajo, operacioni nuk është i mundur për shkak të linjës së saj vita.

Foto: TarikulRaana

– Gjoksi im është fals që kur isha 21 apo 22 vjeç. I bëra në mënyrë konservative, sepse atëherë të gjithë bënin atë procedurë dhe atëherë duhej të bëje një zgjerim që nuk shihej. Unë kam qenë gjithmonë ajo vajza që shikoja në pasqyrë dhe pyesja veten: “Ku janë gjoksi i mi?” Gjithmonë kam dashur gjoks të madh dhe nuk jam kënaqur me silikonet e para. Mora të reja kur mbarova gjidhënien e fëmijëve të mi, sepse nuk e di ku shkuan të vjetrit, por ata shkuan. Më pas kohët e fundit më është dashur të shkoj sërish në operim të gjoksit, sepse nuk kam yndyrë të mjaftueshme për të mbuluar implantet, kështu që mund të shihen valëzimet e tyre – tha aktorja dhe shtoi se nuk e duron dot anestezinë.

megan dhelpra
Foto: EPA-EFE/JASON SZENES

– Kur isha gati të operohesha, i thashë: “Shiko, nëse më vini në gjumë dhe nëse do të sëmurem për dy muaj nga anestezia e përgjithshme… më mirë zgjohem me më të madhin. gjinjtë që mund të futen në trupin tim. Dhe doktori tha se ia bëri atë. Dhe ata nuk janë edhe aq të mëdhenj, thjesht duken kështu sepse trupi im është shumë i imët. Por nëse do të mund të ishin më të mëdha, do t’i bëja që mjekët të vendosnin më të mëdhenj. Nuk më pëlqen operacioni dhe fakti që duhej t’i nënshtrohesha më bëri të mendoj se duhet të shpërblehesha për vuajtjet që po kaloja. Nuk dua të zgjohem me kosha B në trup, nuk ka kuptim. Doja gjoks gjigant, nuk më intereson se çfarë është në trend, më jepni pamjen striptiste të vitit 1990 – Fox ishte ikonë.

Fox gjithashtu pranoi se në një moment ajo donte të bënte një operacion për rritjen e të pasmeve.

– Dua atë lloj gomari që do t’i bëjë njerëzit të kthehen dhe të pëshpëritin – tha Megan.

Foto: Profimedia

Dhe çfarë nuk bëri ajo për sa i përket operacioneve estetike?

Nuk kam bërë kurrë asnjë operacion për ngritje të fytyrës apo sy të maces, megjithëse do të doja! Unë kurrë nuk kam bërë një ngritje të vetullave. Nuk është për shkak të ndonjë qëndrimi tim moral, por sepse nuk besoj se funksionojnë, dhe gjithashtu sepse kam frikë se do të jetë një problem kur në të vërtetë kam nevojë për një ngritje të vërtetë të fytyrës (facelift). Unë kurrë nuk i kam hequr jastëkët e yndyrës nga faqet e mia dhe nuk do t’i heq kurrë. Unë jam shumë i hollë dhe i dobët me yndyrë të pamjaftueshme të trupit edhe në fytyrë, kështu që gjithmonë do të vendos yndyrë, por nuk do ta heq kurrë. Nuk kam bërë as liposuksion, as konturim të trupit apo diçka të tillë – ka numëruar ylli i Hollivudit.

LEXO EDHE:

Back to top button