Gjobiten 151 vozitës në Shkup, 15 pa patentë shoferi

Gjobiten 151 vozitës në Shkup, 15 pa patentë shoferi

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit janë regjistruar gjithsejtë 151 shkelje të rregullave të trafikut, prej tyre: 9 për tejkalim të shpejtësisë, 15 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 5 për ngasje të makinës në gjendje të dehur, 3 për makina të paregjistruara.

Sipas njoftimit të MPB-së janë shqiptuar dhe 7 gjoba për përdorim të telefonit, 6 për kalim në të kuqe në semaforë, 5 për tejkalim të parregullt, 4 për vozitës fillestar…/Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button