Horoskopi për datën 14 maj

Horoskopi për datën 14 maj

Dashi

Të mësoni të kapërceni dëshirën tuaj për të kënaqur gjithë të tjerët do të hapë rrugën për një lumturi më të madhe. Një mik apo i afërm më i vjetër nuk do të ndajë të njëjtat dëshira me ju. Ka ardhur koha për të ndjekur hobit që keni.

Demi

Dikush ka premtuar shumë më tepër sesa mund të jepte ndonjëherë. Mos u mërzitni. Do t`ia dilni edhe pa ndihmën e tyre.

Binjakët

Po filloni të pyesni veten se sa të përbashkëta keni në të vërtetë ju dhe një mik. Ata kurrë nuk duken të lumtur nëse nuk jeni ju ai që financon gjithçka. Nëse ata ju duan për interes, më mirë qëndroni vetëm.

Gaforrja

Po kaloni përvoja që nuk i keni kaluar kurrë më parë. Do t’ju duhet pak kohë vetëm për të reflektuar mbi ndjenjat tuaja. Ju mund të dëshironi të ndani lumturinë dhe gëzimin tuaj me dikë të veçantë. Shijoni çdo moment të mrekullueshëm që kaloni së bashku. Një partner po bën gjithçka për t’ju bërë të ndiheni të dashur dhe të vlerësuar.

Luani

Do të dëshironit të gjurmoni dikë me të cilin keni humbur lidhjet vite më parë. Ata kanë qenë në mendjen tuaj shumë kohët e fundit dhe do të dëshironit të takoheshit përsëri. Kjo mund të jetë një kohë e mirë për të filluar punën tuaj si detektiv. Pyetni përreth, pasi njerëzit e tjerë që dikur i njihnin mund t’ju drejtojnë në rrugën e duhur.

Virgjëresha

Sugjerimet tuaja të mirëmenduara mund t’ju afrojnë më shumë me familjen. Ndërkohë që gjithçka ndihet shumë mirë, propozoni mënyra të reja që të mund të lidheni të gjithë më shpesh. Inkurajoni një të dashur që të hapë biznesin e tij, ose të nisë një projekt ëndrrash.

Peshorja

Nëse po organizoni një dalje në grup ose një mbledhje familjare, vazhdoni të insistoni për atë që dëshironi. Nëse nuk jeni të kënaqur me marrëveshjet, negocioni kushte më të mira. Kushtojini kohë aktiviteteve që ju sjellin lumturi. Ju madje mund ta gjeni veten duke shijuar marrjen e përgjegjësisë për një përpjekje ekipi.

Akrepi

Ndani idetë tuaja të ndritshme në një situatë pune ose studimi dhe kjo do t’ju ndriçojë jetën. Nuk do të mund të fajësoni dobinë e atyre që ju rrethojnë. Jeni duke qëndruar në pragun e një kapitulli të ri të jetës dhe po ndërtoni një rrjet të dashur dhe mbështetës.

Shigjetari

Vëzhgoni me vëmendje financat. Mund të jetë e nevojshme të futen masa të reja ekonomike për të rikthyer shpenzimet në linjë. Një zhvillim i papritur dhe befasues në një marrëdhënie do t’ju japë shumë për të menduar. Jeni beqare? Një marrëdhënie miqësie, ose pune mund të zhvillohet në një romancë.

Bricjapi

Nëse nuk doni të humbni në jetën tuaj njerëz të rëndësishëm, jini gati të bëni një përpjekje shtesë për të kënaqur ata që doni. Nëse mendoni se ju dhe një partner po ndaheni, filloni të mendoni për mënyra për të rinovuar jetën tuaj të dashurisë.

Ujori

Nuk e keni problem të vazhdoni me sugjerime alternative nëse dikush nuk mund të bëjë disa marrëveshje. Nuk do të keni asnjë kundërshtim për të marrë vendime spontane. Një mik i cili është i apasionuar pas rutinës nuk do ta ketë aq të lehtë ta përballojë.

Peshqit

Mund të bëni kaloni pak kohë të qetë për veten. Fikeni celularin tuaj, ulni grilat e dritares dhe humbni në një libër të mire, ose film sentimental. Fshehja larg botës mund të mos zgjidhë të gjitha problemet tuaja, por do t’ju japë një shans për t’u çlodhur dhe për të rikuperuar energjinë tuaj.

LEXO EDHE:

Back to top button