Horoskopi për datën 22 mars

Horoskopi për datën 22 mars

Dashi

Shumica e gjërave duket se po shkojnë ashtu siç duhet, edhe pse do të ketë disa raste kur do ta gjeni veten paksa të hutuar. Një fatkeqësi e vogël, ose ngatërresë do të rezultojë të jetë një bekim i fshehtë, pasi do të ndesheni e dikë që do t`ju bëjë një nder të madh.

Demi

Një skenë sociale e gjallë dhe e ngarkuar mund të jetë argëtuese, por pas një kohe do ta gjeni duke u shteruar. Ndërsa disa njerëz kënaqen duke qenë në qendër të vëmendjes, ju do të preferonit një jetë më të qetë. Një mik ka nevojë për një favor. Kjo ju ofron justifikimin që ju nevojitet për të lënë një mbledhje të zhurmshme.

Binjakët

Vendosni se sa mund të përballoni të shpenzoni përpara se të diskutoni për planet sociale ose udhëtimet në grup. Ju keni kushtuar shumë kohë në përgjegjësitë e përditshme. Disa njerëz do të jenë mirënjohës. Të tjerët do të ankohen. Kushtojini vëmendje gjendjes shpirtërore të të dashurve tuaj. Mund të ndodhë që pak argëtim është në rregull.

Gaforrja

Mbani të fiksuar fort para mendjes tuaj se sjellja, humori dhe qëndrimi ndikojnë te njerëzit, si për mirë ashtu edhe për të kundërtën. Nëse për shembull tregoni optimizëm, pozitivitet dhe vendosmëri, aq më të prirur do të jenë njerëzit e tjerë për t’i dhënë mbështetjen maksimale ideve dhe planeve tuaja.

Luani

Ashtu si gjithë të tjerët, edhe ju keni nevojë për një ndryshim herë pas here. Çdo devijim i lehtë nga rutina juaj normale do të përfundojë si një kënaqësi e papritur. Do të përshtateni lehtësisht me çdo gjë që ndodh edhe nëse e gjeni veten duke u përballur me diçka që nuk e keni bërë kurrë më parë.

Virgjëresha

Njerëzit që kundërshtuan idetë tuaja në të kaluarën tani do t’ju inkurajojnë t’i diskutoni më tej. Dikush me të cilin punoni, ose jetoni është në humor. Ata në fakt po ju dëgjojnë, pyetjet e tyre tregojnë kuriozitetin e tyre dhe do të japin miratimin për diçka të veçantë që ju sugjeroni.

Peshorja

Mos u mbyllni larg shoqërisë. Nëse ndiheni të mjerë, sugjeroni të takoheni me miqtë. Do të jetë kalimi i kohës me njerëz me të njëjtin mendim që ju sjell më shumë kënaqësi. Edhe diçka aq e thjeshtë sa të vizitosh një fqinj mund t’i shtojë një shkëlqim të veçantë ditës suaj.

Akrepi

Nëse jeni gati të dilni pak larg rrugës së rrahur me njerëz, ka më shumë gjasa të gjeni lumturinë. Mos prisni që fati i mirë të bjerë në prehrin tuaj. Do të duhet të punoni shumë për të arritur rezultate. Shpirti juaj i vrullshëm mund t’ju çojë në disa shtigje intriguese.

Shigjetari

Nëse nuk kuptoni se çfarë po ju thotë dikush, kërkoni që ai të përsërisë veten. Kontrolloni formulimin në dokumentet ligjore dhe kontratat. Kujdes nga klauzolat e fshehura. Injoroni këdo që ju jep akuza të pabaza. Ndiqni intuitën.

Bricjapi

Mund ta kuptoni pse një person i dashur është i shqetësuar për vendimin tuaj për të marrë përsipër një mundësi të re financiare, ose biznesi. Në të njëjtën kohë ju e keni menduar shumë këtë dhe sapo t’i prezantoni me të gjitha faktet dhe shifrat, ata do të shohin se është një rrezik që ia vlen të ndërmerret.

Ujori

Ajo që filloi si një marrëdhënie platonike po kalon tani në ujërat romantike. Ngjarjet që ndodhin në jetën e këtij personi gjithashtu do të kenë ndikim tek ju. Jeni beqar? Marrja e një mundësie udhëtimi me një mik do t’ju ofrojë një shans për të vepruar sipas një ideje që e keni ëndërruar prej kohësh.

Peshqit

Një parandjenjë që partneri juaj ju inkurajon të ndiqni mund të rezultojë në një shtesë të vlefshme në të ardhurat tuaja të përbashkëta. Qofshin çështje romantike, financash apo familjare, ju dhe gjysma juaj tjetër do të jeni plotësisht dakord. Jeni beqar? Do të hapen dyer të reja dhe do të merren vendime të rëndësishme.

LEXO EDHE:

Back to top button