Horoskopi për datën 3 mars

Horoskopi për datën 3 mars

Dashi

Një grumbullim energjie do t’ju shtyjë të dukeni më të fortë dhe dramatikë se zakonisht, por nuk mund ta frenoni entuziazmin tuaj për të provuar diçka të re. Shpresa juaj është të frymëzoni të tjerët, që t’ju bashkohen në këto interesa dhe aktivitete. Prisni ta gjeni veten në kërkesa të vazhdueshme nga miqtë dhe fqinjët.

Demi

Dikush ju ka shkaktuar shumë mërzitje duke ju ka vështirësuar jetën. Mungesa e tij bie në sy. Ju do jeni të kënaqur kur të dëgjoni lajme që do të nënkuptojnë se nuk do të jenë pjesë e jetës tuaj për shumë kohë. Është e arsyeshme që të merreni menjëherë me problemet shëndetësore, sado të vogla qofshin.

Binjakët

Ju tundoheni të jepni një mendim kur dëgjoni dikë që i tregon idetë e tij joreale në një ekip. Ju as nuk doni të mendoni për ta, por ka të tjerë që do t’i inkurajojnë ata të veprojnë sipas këtyre planeve të pamenduara. Ju nuk do të shihni asgjë të mirë të dalë nga kjo, por nuk do të jeni ju ai që do të bllokojë rrugën e tyre.

Gaforrja

Do të gjeni një mënyrë për ta bërë jetën më të lehtë për një anëtar të familjes suaj. Ata janë duke luftuar dhe ju e dini se jeni në gjendje t’i ndihmoni. Ju mund të mbani mend raste në të kaluarën kur keni kaluar nëpër rrethana të ngjashme dhe nuk ka pasur njeri aty për ju.

Luani

Një dëshirë e fortë për të parë botën nuk mund të injorohet. Jeni mërzitur duke parë të njëjtat fytyra dhe duke vizituar të njëjtat vende. Nëse udhëtimi nëpër botë nuk është i mundur në të ardhmen e afërt, mund të kënaqeni me një kurs studimi ose trajnimi.

Virgjëresha

Marrëdhëniet kanë nevojë për një ekuilibër të dhënies dhe marrjes në mënyrë që të ndihen të përmbushura dhe shpërblyese. Në një miqësi jeni ju ai që po jep gjithçka. Zgjerimi i rrethit tuaj shoqëror do të jetë i domosdoshëm. Jeni gati të ftoni njerëz të rinj në jetën tuaj me shpresën për të ndërtuar miqësi të reja.

Peshorja

Nuk ka qenë faji juaj që ka pasur kaq shumë shpërqendrime dhe shqetësime sa nuk keni mundur të bëni gjysmën e asaj që kishit shpresuar të bënit. Nëse pranoni ndihmën e një miku, mund të habiteni se sa shpejt do të mbarojë gjithçka.

Akrepi

Hidhini një sy në prioritetet tujaa. Mund të jetë e nevojshme të zvogëloni angazhimet në mënyrë që të merreni me çështje private që kanë nevojë për më shumë kohë dhe vëmendje sesa u keni dhënë. Nëse jeni beqar, një njohje nga e cila kishit filluar të hiqnit dorë, tani duket më premtuese.

Shigjetari

Mos u nxitoni kaq shumë. Sado joshëse që mund të jetë të vazhdoni vetë me disa gjëra, nëse keni rënë dakord që ky të jetë një projekt i përbashkët. Dikush që pret të përfshihet do të zhgënjehet nëse nuk keni durim të prisni për të vazhduar me disa gjëra së bashku.

Bricjapi

Një takim ose konsultim do t’ju bëjë shumë për të menduar. Një draft raport ka shumë detaje dhe ju do të dëshironi t’i kushtoni vëmendjen që meriton. Do të nevojiten diskutime të mëtejshme përpara se të bini dakord për çështje të mëdha. Do të krijohet një lidhje me dikë që ka përjetuar përvoja të ngjashme.

Ujori

Pas një diskutimi të sinqertë, një mosmarrëveshje me një mik apo të afërm do të zgjidhet. Një ndjenjë shqetësimi do të rritet. Mos u habitni nëse e keni të vështirë të përqendroheni në detaje. Lërini gjërat e ndërlikuara për një herë tjetër.

Peshqit

Ju mund të bëni një ndryshim dhe të ndryshoni gjërat, kështu që askush nuk duhet të kalojë përvoja që i shkaktojnë shqetësim dhe mërzitje. Lidhja me njerëz që kanë përjetuar përvoja të ngjashme do t’ju tregojë se si mund t’i ndihmoni ata dhe si të sillni gëzim në jetën e tyre.

LEXO EDHE:

Back to top button