Horoskopi për datën 8 maj

Horoskopi për datën 8 maj

Dashi

Planifikimi i një pushimi argëtues me një mik apo partner të ngushtë do të jetë një përdorim i mirë i kohës suaj. Nuk do të jetë e vështirë të bini dakord për një destinacion që ju tërheq të dyve. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të menduar pak për një situatë kufizuese. Do të gjeni një mënyrë për t’u shkëputur.

Demi

Jeni me shpresë se një situatë që nuk ka qenë e lehtë, do të bëhet më e lehtë. Vazhdoni t’i thoni vetes se do të përmirësohet. Për të mos qenë të shqetësuar do të bënit mirë të filloni një hobi si thurje, qepje ose punime druri.

Binjakët

Kohët e fundit keni injoruar nevojat tuaja për hir të të tjerëve. Duke marrë një ditë pushimi do të ndiheni mirë. Mbushni orët me aktivitete që ju japin kënaqësi. Vizitoni një muze, park ose kopsht. Kalimi i kohës në natyrë do të ketë një efekt terapeutik për mirëqenien tuaj mendore dhe fizike.

Gaforrja

Dikush do t’ju mërzitë. Reagimi juaj fillestar do të jetë t’i kundërpërgjigjni dhe t’i lëndoni ata. Duke u ndalur në këtë çështje vetëm sa do ta përkeqësojë dhimbjen. Mos lejoni që hidhërimi t’ju bëjë të veproni jashtë karakterit. Merrni frymë thellë dhe lëreni.

Luani

Një koleg më i vjetër duket se mendon që e di gjithçka më mirë. Ky nuk është rasti. Ose ju ose dikush tjetër që po acarohet me situatën do duhet të flasë sot. Kjo mund të bëhet në mënyrë diplomatike.

Virgjëresha

Nëse mblidheni së bashku me familjen tuaj për të rezervuar një festë, zgjidhni një vend që të duket si një arratisje nga jeta publike. Aktivitetet rutinë si punët e shtëpisë, dekorimi dhe gatimi do t`ju duken qetësuese dhe relaksuese. Ju madje mund të dilni vullnetarë për të marrë përsipër disa punë për të cilat një familjar nuk është i prirur.

Peshorja

Dëshironi të bashkoheni me ngjarje sociale, ose të shkoni në një udhëtim në grup, por a mund ta përballoni vërtet atë? Për financat duhet të jeni realistë. Nëse ka fatura shtëpiake të papaguara, këto duhet të jenë prioriteti juaj i parë. Për sa i përket aktiviteteve sociale, ka alternativa më pak të kushtueshme.

Akrepi

Së shpejti do të arrihet një marrëveshje e rëndësishme. Ka disa palë të interesuara dhe kjo do të sigurojë që një projekt komunitar të shkojë përpara siç shpresohet.

Shigjetari

Ju mund të vendosni të humbisni një ngjarje shoqërore në favor të paqes dhe qetësisë. Do të jetë shumë më e lehtë të vazhdoni me një projekt apo sipërmarrje të komplikuar kur të keni pushuar. Të kesh një ditë për veten, për t’u çlodhur dhe për të rimbushur bateritë tuaja, do t`ju bëjë mirë.

Bricjapi

Një miqësi e ngushtë, ose një marrëdhënie romantike do të duket e kërcënuar kur njëri prej jush duhet të largohet. Në vend që ta shihni këtë si problem, kujtojini vetes të gjitha mënyrat se si do të jeni në gjendje të mbani kontakte. Një marrëdhënie dashurie nuk do të prishet vetëm sepse po kaloni disa ndryshime në jetë.

Ujori

Do të thotë shumë për ju që të keni një shans për të kapur detyrimet tuaja sociale. Mos u habitni nëse ju kërkohet të merrni drejtimin e një fushate bamirësie. Në një farë mënyre do të gjeni kohë për ta përshtatur këtë. Një kauzë e vlefshme do të përdorë mirë instinktet tuaja humanitare.

Peshqit

Jeni të sigurt që dikush e ka gabim, por duhet të gjeni prova për këtë përpara se të përballeni me të. Sjellja e një shoku ose të afërmi ju shqetëson, por mbajini nën kontroll ndjenjat tuaja përpara se të thoni diçka për të cilën mund të pendoheni. Nëse kundërshtoni fuqimisht një propozim që një koleg i vjetër po bën, mblidhni prova përpara se të flisni.

LEXO EDHE:

Back to top button