Horoskopi për sot

Horoskopi për sot

Dashi

Kundërshtimet që prisnit për sugjerimet tuaja nuk do të jenë aq të zhurmshme apo aq të forta sa mendonit se do të ishin. Duke e bërë të qartë se ku qëndroni në lidhje me një çështje të parave ose të vendit të punës, po siguroheni gjithashtu që askush të mos keqinterpretojë qëllimet tuaja.

Demi

Merrni një ofertë sfiduese. Kjo është mundësia juaj për të shijuar një mënyrë jetese më të mirë dhe më të guximshme. Përveç të ardhurave shtesë që sjell një punë e re ose ndryshime në punësimin tuaj ekzistues, do të fitoni më shumë respekt nga kolegët.

Binjakët

Mos u mbështetni tek askush përveç vetes. Do të dëshironit t’i besoni një shoku ose të afërmi, por nuk është ide e mirë të hyni në një marrëveshje serioze me ta. Çdo marrëveshje që lidhni së shpejti do të rezultojë e pavlefshme kur të bëhet e qartë se ky person nuk është veçanërisht i besueshëm.

Gaforrja

Të afërmit po bëjnë plane për ju dhe ndërsa ju e kuptoni se ata mendojnë se po e bëjnë këtë në interesin tuaj më të mirë, ju do të preferoni të merrni vendimet tuaja. Frustrimi ka filluar të krijohet. Ju duhet të filloni t`i tregoni ndjenjat tuaja.

Luani

Fillimi i një përpjekjeje ekipi ka qenë një sfidë dhe tani njerëzit po kërkojnë nga ju për udhëheqje dhe frymëzim. Planifikoni gjithçka më përpara për të shmangur pengesat.

Virgjëresha

Disa thashetheme që kanë mbërritur kohët e fundit në veshët tuaj, ju kanë vënë në dijeni për ndryshimet e mundshme që do të vijnë. Deri më tani, asgjë nuk është konfirmuar. Diskutoni mendimet konfuze që vërtiten në kokën tuaj. Një i afërt do t’ju ndihmojë t’i kuptoni më mirë.

Peshorja

Një udhëtim pune mund të rezultojë një udhëtim i kotë. Para se t’i dorëzoheni tundimit për të marrë një rrezik, mendoni se çfarë mund të humbni nëse gjithçka shkon keq. Pavarësisht nëse është biznes, financiar apo i lidhur romantikisht, a jeni gati të paguani pasojat?

Akrepi

Një ekip në të cilin jeni pjesë nuk po performon në nivelin e tij më të mirë. Dikush në një pozicion superior do të bëjë që zhgënjimi i tij të ndihet shumë fuqishëm. Anëtarët e tjerë të stafit do të fajësojnë një orar rraskapitës për këtë rezultat. Ju keni filluar të vini në dyshim strategjitë e reja të vendosura së fundmi.

Shigjetari

Përgjegjësinë e keni në dorë. Mbajtja e sensit tuaj të humorit gjatë gjithë kohës duhet t’ju ndihmojë të ndiheni pozitivë. Ju jeni duke pritur me padurim një kohë kur mund të bëni gjërat tuaja më shumë se në të kaluarën. Kjo do të sjellë lumturi më të madhe duke ju siguruar që të mbani një ekuilibër midis nevojave tuaja dhe dëshirave të njerëzve të dashur.

Bricjapi

Jini të përgatitur për të folur në një takim biznesi ose komuniteti. Njerëzit do të jenë të interesuar në komentet tuaja dhe kontributi juaj do të vlerësohet. Një marrëveshje krijuese me një mik rreth mesditës mund t’ju sjellë para shtesë.

Ujori

Jeni gati të largoheni nga një mik, humori i të cilit ka filluar t’ju shkatërrojë. Nëse mund të rikuperoni shpirtrat tuaj mjaftueshëm për t’u përfshirë në një përpjekje të përbashkët në emër të komunitetit lokal, kjo do të jetë befas shpërblyese.

Peshqit

Kufizimet që ju vendosen ju pengojnë të jeni në gjendje të drejtoni vëmendjen tuaj te interesat dhe aktivitetet që nxisin imagjinatën. Ju duhet të largoheni nga rutina juaj e zakonshme për një kohë të shkurtër. Nëse mund të largoheni, do të zbuloni diçka intriguese për rrethin në të cilin jetoni ose punoni.

LEXO EDHE:

Back to top button