Hoti pas takimit me Osmanin: U dakorduam të kemi koordinim ndërinstitucional

Në mëngjesin e së hënës presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani priti në takim kryeministrin Avdullah Hoti.

- Advertisment -

Hoti pas takimit me Osmani ka kërkuar maturi politike për të tejkaluar situatën pas konfirmimit të aktakuzave nga Gjykata Speciale.

Kreu i qeverisë para gazetarëve tha se është dakorduar me Osmanin që vazhdimisht të konsultohen dhe të kenë koordinim ndërinstitucional.

LEXO EDHE:

Back to top button