Konsiderohet si gjyshja më në modë në botë: Punonte në një fabrikë, u bë sensacion në moshën 96-vjeçare

Kjo është gjyshja më në modë në botë me një sens perfekt të modës. Dëshmi e gjallë se mosha është vetëm një numër.

Disa njerëz në të gjashtëdhjetat, shtatëdhjetat apo edhe nëntëdhjetat e tyre thyejnë të gjitha stereotipet rreth plakjes. Ata mbeten të rinj në zemër dhe bëjnë një jetë aktive që edhe të rinjtë e kanë zili. Një person i tillë frymëzues është Helen Ruth Elam.

Helen, e lindur në vitin 1928, ka flokët e saj të thinjura dhe fustanet me rrobat më të mira dhe më në modë. Ajo konsiderohet si gjyshja më në modë në botë, me mbi 3 milionë fansa në Instagram. Sa herë që Helen poston një foto në Instagram, ajo merr një ortek lëvdatash për sensin e saj të guximshëm të modës. “Ajo është prova e gjallë që mosha është vetëm një numër”, thekson portali Brightside.

Helen është e re në zemër dhe përdor natyrën e saj energjike për të kapërcyer vështirësitë e jetës. Dhe ajo që i tërheq vërtet njerëzit është qëndrimi i saj pozitiv.

Helen u përball me tragjedi të mëdha personale në jetën e saj. Ajo humbi djalin e saj nga kanceri dhe burrin e saj në një aksident automobilistik. Puna e saj nuk ishte magjepsëse; Ajo punoi në një fabrikë për 28 vjet për të mbajtur familjen. Ai tani ka 8 nipër e mbesa dhe 2 stërnipër.

Fama e saj filloi kur stërmbesa e saj, Kennedy Lewis, postoi një foto të Helenës me veshjen e saj “X”. Brenda natës, Helen u bë një emër i njohur, e ndjekur nga të famshëm si Rihanna, Khloe Kardashian, Nicole Richie, Gwen Stefani, Miley Cyrus dhe Drake.

Ajo ishte e ftuar në shumë emisione të njohura dhe tani përfaqëson markat. Njerëzit e duan kaq shumë pozitivitetin e saj, ata thonë se ajo po i bën rrjetet sociale sërish të lezetshme.

Helen, si shumë individë të pazakontë, fitoi zemrat e shumë njerëzve. Njerëzit e adhurojnë jo vetëm për stilin e saj, por edhe për qëndrimin e saj rebel. Megjithatë, ajo përballet me kritika nga disa që lënë komente të guximshme në postimet e saj.

Megjithatë, ajo qëndron e palëkundur dhe i refuzon komentet negative, duke thënë se në zemër ka qenë gjithmonë rebele.

Në Instagramin e saj, motoja e Helenit thotë: “Unë kam vjedhur burrat e tu që nga viti 1928”, duke përmbledhur qasjen e saj energjike ndaj jetës. Ajo e trajton çdo gjë që bën me një dozë të mirë humori.

Këshilla e saj për një jetë të lumtur është e thjeshtë: gjithmonë përshëndetni të huajt me një buzëqeshje (zakonisht do t’ju kthehet një) dhe trajtojini të gjithë me dashamirësi. Ajo beson në përhapjen e gëzimit kudo që shkon, dhe shumë njerëz do të ishin dakord.

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button