Kosovë, 119 raste të reja me COVID-19 dhe 3 viktima


Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK në Kosovë me metodën RT-PCR dhe në laboratorët private, janë testuar gjithsej 474 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve 119 raste kanë rezultuar pozitivë. Po ashtu brenda 24 orëve janë raportuar 3 viktima nga SARS CoV-2.

LEXO EDHE:

Back to top button