Kosovë/ Dalin rastet e reja me COVID-19

Kosovë/ Dalin rastet e reja me COVID-19

Një rast i vdekjes dhe 1 mijë e 155 raste të reja me Covid-19, janë konfirmuar në 24 orët e fundit në vend.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të 3 mijë e 209 mostrave.

Nga dje janë shëruar 1 mijë e 850 pacientë, derisa numri i rasteve aktive ka arritur në 9 mijë e 592.

LEXO EDHE:

Back to top button