Kush është deputetja e PDK që i bashkohet Vetëvendosjes dhe merr pjesë në votimin për President

Deputetja nga radhët e PDK-së, Adelina Grainca është e pranishme në sallën e Kuvendit ku po zhvillohet votimi për zgjedhjen e Presidentit të Kosovës.

Vihet re se është ulur pranë deputetëve të LVV-së. Burime për Top Channel bëjnë me dije se Grainca të kalojë në LVV dhe si rrjedhojë, partisë Lëvizja Vetëvendosja i bën 59 deputetë në Kuvend, ndërsa PDK bie në 18.

Aktualisht po votohet raundi i tretë dhe i fundit për votimin e Presidentit të Kosovës.

LEXO EDHE:

Back to top button