Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me diell dh me vranësira lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval nga 3 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 23 deri në 29 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup moti me diell dhe i ngrohtë, do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 28 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button