Lajçak: Ballkani Perëndimor duhet të futet fuqishëm në BE

Lajçak: Ballkani Perëndimor duhet të futet fuqishëm në BE

I Dërguari Special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se vendet e Ballkanit Perëndimorë duhet të ankorohen fuqishëm në familjen e madhe evropiane.

Lajçak i bëri këto komente gjatë konferencës ”Evropa Lindore dhe Juglindore”, e organizuar nga Forumi Delphi.

“Në Konferencën e sotme “Evropa Lindore dhe Juglindore organizuar nga Forumi Delphi, fola për rëndësinë e një perspektive të besueshme të Ballkanit Perëndimor në BE, për të ankoruar fuqishëm rajonin në komunitetin tonë demokratik të vlerave”, ka shkruar Lajçak në një postim në Twitter.

 

LEXO EDHE:

Back to top button