Mickovski: Do të mbështesnim Fatmir Limanin, por kandidati ynë për Kërçovën mbetet favorit

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski shprehu bindjen se kandidati i partisë së tyre për kryetar të Kërçovës do të fitojë zgjedhjet e ardhshme lokale. I pyetur nëse partia e tij do të mbështesë kandidatin Fatmir Limani Mickoski, tha:

- Advertisements -

“Në një situatë kaq hipotetike, të cilën nuk e besoj, sepse në raundin e dytë me siguri do të hyjë Aleksandri, pyetja është nëse do të hyjë me Fatmir Limanin apo me Fatmir Deharin. Nëse ai hyn me Limanin, natyrisht, Aleksandri është opsioni ynë i vetëm dhe nuk ka dilema. “Nëse hyn me Deharin, përsëri është opsioni ynë i vetëm, por nëse do të më duhej të zgjidhja ndërmjet Fatmir Limanit dhe Deharit, do ta mbështesja Fatmir Limanin,” tha Mickoski, duke shpjeguar se një zgjedhje e tillë i detyrohet besimit, që ai ka fituar në të, që nga koha kur ishin së bashku në pozicion drejtues në ELEM.

 

LEXO EDHE:

Back to top button