Ministri i brendshëm Oliver Spasovski infektohet më Kovid-19

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski është infektuar me COVID-19.
Këtë e ka bërë të ditur vetë Spasovski, nëpërmjet një postimi në Facebook. Ai mes tjerash shkruan se pasqyra klinike e tij është e mirë dhe se ka vetëm simptoma të lehta.

- Advertisment -

“Të nderuar, dua t’iu informoj se edhe përkundër respektimit të rreptë të masave për mbrojtjen personale dhe të njerëzve rreth meje që nga fillimi i pandemisë, dje kam marrë rezultat pozitiv për COVID-19”.

“Pasqyrën klinike e kam të mirë, me simptoma të lehta dhe tani jam në vetizolim shtëpiak. Kujdesuni”, ka shkruar Spasovski në profilin e tij zyrtar në Facebook.

LEXO EDHE:

Back to top button