Modelja Rumy Alqahtani nga Arabia Saudite do të bëjë histori duke marrë pjesë në konkursin “Miss Universe 2024”

Modelja Rumy Alqahtani nga Arabia Saudite do të bëjë histori duke marrë pjesë në konkursin “Miss Universe 2024”

Ajo është një fytyrë e njohur në konkurse bukurie dhe në rrjetet sociale. Arabia Saudite do të bëjë debutimin e saj në konkursin “Miss Universe”, duke shënuar një moment të rëndësishëm për kombin islamik.

Bukuroshja Rumy Alqahtani është zgjedhur që të përfaqësojë mbretërinë saudite në këtë garë globale, shkruan media e njohur indiane Mind.

Foto: Rumy Alqahtani/Instagram

Së bashku me fotot, ajo shkroi në arabisht në Instagram: “Jam e nderuar të marr pjesë në konkursin ‘Miss Universe 2024’. Kjo është pjesëmarrja e parë e Arabisë Saudite në konkursin ‘Miss Universe’”.

Krahas mbishkrimit, modelja publikoi disa fotografi të saj ku shihej e veshur me një fustan të shkurtër me shkëlqim dhe pa breza.

Foto: Rumy Alqahtani/Instagram

Sipas raportimeve nga mediat arabe, e lindur në Riad, Alqahtani është mësuar tashmë të jetë në vëmendjen e publikut. Ajo ka marrë pjesë në disa konkurse ndërkombëtare të bukurisë, së fundmi në konkursin “Miss dhe Mrs Global Asian” që u mbajt në Malajzi pak javë më parë.

Në vitin 2023, “Miss Universe” u fitua nga Sheynnis Palacios nga Nikaragua, duke shënuar herën e parë që një pjesëmarrëse nga Nikaragua fiton titullin. Antonia Porsild nga Tajlanda dhe Moraya Wilson nga Australia u renditën përkatësisht në vendin e dytë dhe të tretë. Organizatorët zbuluan vitin e kaluar se edicioni i ardhshëm i konkursit do të mbahet në Meksikë.

LEXO EDHE:

Back to top button