Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri më 22 gradë

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi perëndimor.

- Advertisment -

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej -3 deri 5 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës prej 14 deri në 22 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit 4 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 18 gradë Celsius.

LEXO EDHE:

Back to top button