Moti sot me vranësira mesatare, temperatura deri në 17 gradë

Moti në vend do të jetë me vranësira mesatare. Në orët e pasdites dhe gjatë natës duke filluar nga jugperëndimi do të ketë reshje të shiut. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 4 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 11 deri në 17 gradë Celsiusë.

- Advertisements -

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira mesatare, do të fryj dhe erë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 1 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 15 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button