Ndërroi jetë Dionis Pashllakov, koleksionuesi i makinave të vjetra nga Negotina

Ka ndërruar jetë Dionis Pashllakov, koleksionist i apasionuar i makinave të vjetra dhe profesor në pension i biologjisë nga Negotina. Lajmi për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur  të afërmit e tij në rrjetet sociale.

- Advertisment -

Pashllakov ndoqi ëndrrën e tij gjithë jetën duke hapur një Muze për Old-Timers para disa viteve. Ai ka qenë protagonist në filmin dokumentar “Avec l’amour”. Pashllakov vuante nga leukemia.

LEXO EDHE:

Back to top button