Në darkën me Macron dhe Biden: Salma Hayek tërhoqi vëmendjen me një krijim të pazakontë në Francë

Në darkën me Macron dhe Biden: Salma Hayek tërhoqi vëmendjen me një krijim të pazakontë në Francë

Aktorja meksikane Salma Hayek dhe bashkëshorti i saj Francois-Henri Pinault morën pjesë në darkën e organizuar nga Emmanuel Macron për nder të vizitës së Joe Biden .

Për këtë rast, Hayek ka veshur një krijim dantelle dhe ka kompletuar look-un me një çantë dore të zezë dhe buzëkuq të kuq.

Foto: Luc Nobout / imago stock&people / Profimedia

Përveç Hayek dhe Pino, ndër të ftuarit e famshëm ishin stilisti Pharrell Williams , aktorja Berenice Bejo dhe John McEnroe me gruan e tij Patti Smith .

Meqë ra fjala, Salma Hayek prej 15 vitesh është e martuar e lumtur me François-Henri Pinault. Me rastin e 15-vjetorit të tyre, aktorja publikoi foto të papara nga dasma e tyre në vitin 2009, e cila u zhvillua në Venecia.

“Nuk kam fjalë për të përshkruar se sa e bekuar jam që kam gjetur shpirtin tim binjak.” Ata që kanë gjetur të tyren – mos e merrni si të mirëqenë. Ata që nuk e kanë gjetur, nuk dorëzohen kurrë.

Me këto foto kujtoj një nga ditët më të mira të jetës sime”, ka shkruar ajo në përshkrimin e postimit.

Foto: Instagram/Salma Hayek

LEXO EDHE:

Back to top button