Nesër varroset regjisorja shqiptare, Vjosa Berisha

Nesër varroset regjisorja shqiptare, Vjosa Berisha

Është bërë e ditur se nesër do t’i jepet lamtumira e fundit regjisores shqiptare, Vjosa Berisha.

Lajmi është njoftuar nga vëllai i saj, aktori Shkumbin Istrefi, në një postim të shpërndarë në Facebook.

Producentja e njohur do të varroset të enjten (30 qershor) në varrezat e Prishtinës në Arbëri.

Foto: Vjosab/Instagram

Për jetën dhe veprimtarinë e Berishës po ashtu do të mbahet edhe një mbledhje komemorative në Teatrin Kombëtar.

Postimi i plotë i Istrefit (pa ndërhyrje):

Informojmë të gjithë familjarët, miqtë dhe opinionin publik për ceremoninë mortore të së dashurës sonë Vjosa Berisha:

E enjte, 30 qershor

– 14:00-15:00h homazh në Teatrin Kombëtar të Kosovës (foajea e TKK);

-15:00-16:00h Mbledhja komemorative në Teatrin Kombëtar, organizuar nga Ministria e Kulturës (salla e madhe e TKK);

-17:00h Varrimi, në varrezat e Prishtinës (Arberi).

E pamja

Datat 1,2,3 korrik (e premte – diele) në Hotel Grand , Prishtinë (kati 1)

nga 11:00-18:00h.

Familjet Berisha dhe Istrefi.

LEXO EDHE:

Back to top button