Një modele plus-size është ngacmuar në Disneyland për shkak të pamjes së saj

Një modele plus-size është ngacmuar në Disneyland për shkak të pamjes së saj

Modelja plus size dhe TikToker Grace Bone nga Panamaja ka postuar një video në të cilën ankohej se ishte turpëruar në Disneyland Paris sepse prindërit dhe fëmijët e tallnin për shkak të pamjes së saj.

Grace shkoi në një park argëtimi për t’u argëtuar me vëllezërit e motrat e saj dhe më pas iu prish dita pasi kalimtarët “talleshin me madhësinë e saj trupore” dhe shtoi se pjesa më e keqe është se ata i mësojnë fëmijët e tyre të bëjnë të njëjtën gjë.

“Ata vazhduan të më fotografonin dhe të më bënin shikime të shëmtuara ose të qeshnin me mua gjatë gjithë kohës. E di që mund të mendoni se jam duke e ekzagjeruar dhe se është faji im që jam i madh, por kjo është fjalë për fjalë ajo që më dha Zoti dhe unë duhet të përqafoj çdo pjesë timen,” shpjegoi ajo e zhgënjyer në TikTok.

@graciebon1stop body shame.

♬ sonido original – Dontitanspeakerman

“Edhe nëse vuani nga diçka apo dukeni ndryshe, nuk duhet të ngacmoheni për shkak të pamjes suaj. Nuk do të komentoja kurrë negativisht pamjen e dikujt tjetër. Respekti është çelësi”, tha ajo, duke shtuar se Disneyland duhet të jetë një vend i sigurt ku të gjithë ndihen rehat dhe se ajo thjesht dëshiron të argëtohet si gjithë të tjerët.

“Nëse diçka nuk të pëlqen, ndalo urrejtjen dhe mbaje për vete”, ka përfunduar ajo dhe shumë njerëz e kanë mbështetur në komente.

“Ne kemi nevojë për më shumë njerëz si ju, ju jeni shumë e bukur.” Të respektoj”, “Ti je e bukur. Është me të vërtetë e trishtueshme se si njerëzit mund të jenë kaq të këqij”, “Do të doja që të gjithë të kujdeseshin për biznesin e tyre, por besimi është çelësi”, ishin disa nga komentet.

 

LEXO EDHE:

Back to top button