“People’s Choice Awards”, një miliardë njerëz vendosën për të preferuarit e tyre

Një nga eventet më të mëdhenj të vitit, People’s Choice Awards, mblodhi mbrëmjen e djeshme personazhet e njohur nga gjithë fushat duke nisur nga muzika, kinematografia, televizioni etj. Ky është i vetmi spektakël ky fituesit zgjidhen nga njerëzit dhe këtë vit kishin votuar plot 1 miliardë njerëz për të zgjedhur më të mirët e 2020-tës.

- Advertisment -

Justin Bieber dhe Lady Gaga ishin ndër personazhet më të nominuar për këtë vit, me nga 7 nominime secili. Emra të tjerë të njohur që ishin të nominuar ishin Meghan Thee Stallion, Ariana Grande, Cardi B, The Weeknd, Will Smith, Charlize Theron, Tiffany Haddish etj. Spektakli u drejtua këtë vit nga Demi Lovato dhe para se ai të niste zyrtarisht, E! zgjodhi tre personazhe për të nderuar me disa çmime mjaft të rëndësishme. Jennifer Lopez morën çmimin “Icon Award”, Tyler Perry “People’s Champion Award” dhe Trace Elliss Roos “Fashion Icon Award”.

 

Më poshtë lista e plotë e fituesve:

Filmat

Filmi i vitit 2020

Bad Boys for Life

Komedia më e mirë 2020

The Kissing Booth 2

Filmi më i mirë aksion

Mulan

Filmi më i mirë dramë

Hamilton

Filmi familjar më i mirë

Onëard

Aktori më i mirë

Will Smith, Bad Boys for Life

Aktorja më e mirë

Tiffany Haddish, Like A Boss

Ylli i komedisë

Joey King, The Kissing Booth 2

‘Show’ i vitit 2020

Grey’s Anatomy

Muzikë

Artisti i vitit 2020

Justin Bieber

Artistja më e mirë

Ariana Grande

Grupi i vitit 2020

BTS

Kënga e vitit

BTS- Dynamite

Albumi më i mirë

BTS- Mapo f the Soul

Artisti i zhanrit ‘Country’

Balke Shelton

Artisti latin

Becky G

Artisti më i ri

Doja Cat

Bashkëpunimi i vitit 2020

Cardi B dhe Megan Thee Stallion- WAP

LEXO EDHE:

Back to top button