Performanca spektakolare e Jennifer Lopez para Times Square bosh

Ylli amerikan i muzikës dhe filmit Jennifer Lopez interpretoi në Times Square në New York në prag të Vitit të Ri, dhe këngëtarja, shfaqjet e së cilës janë gjithmonë më shumë sesa koncerte, pa ndërprerë ndryshoi kostumet dhe bëri një spektakël të vërtetë në skenën para së cilës qëndronin kryesisht anëtarët e shërbimit të sigurisë, pasi që tubimet nuk u lejuan për shkak të COVID-19.

- Advertisment -

Performanca e Lopez, e cila u organizua për shfaqjen speciale të Vitit të Ri të kanalit ABC “Dick Clark” me Vitin e Ri “me Rockin” Eve”, ishte në shenjën e ngjyrave të bardha dhe metalike, dhe një pjesë e koncertit” në lartësi “dukej spektakolare, si dhe e tërë shfaqja e saj e Vitit të Ri, raporton Daily Mail.

Në Times Square në New York, nuk ishte e zakonshme që njerëzit të numërojnë sekondat dhe të ndjekin zbritjen e topit që do të shënojë fundin e vitit 2020, ndërsa policia largoi njerëzit dhe automjetet që do të ndalonin me shpresën për të parë një top kristali të ndritshëm që zbriste.

Sidoqoftë, një numër i vogël i njerëzve panë spektaklin përpara kordonit të policisë, për të cilin këtë vit u lëshua një rekomandim nga autoritetet e Nju Jorkut për t’u parë në televizion nga shtëpia.

Këngëtarja (51) interpretoi hitet e saj para se topi kristal të ulej në mesnatë në Times Square, dhe në minutat e fundit para mesnatës, ajo këndoi klasikun Aerosmith “Dream On”.

 

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button