Policia e Kosovës me kontrolle të detajuara në Gazismestan, s’lejohen përshkrimet provokuese

Policia e Kosovës me kontrolle të detajuara në Gazismestan, s’lejohen përshkrimet provokuese

Policia e Kosovës është duke u kujdesur për sigurinë, derisa sot serbët mblidhen në Gazimestan për të festuar Vidovdanin.

Në hyrje të Gazimestanit janë vendosur një numër policësh të cilët kontrollojnë në detaje secilin që futet brenda kompleksit dhe nuk lejohet mbartja e ndonjë përshkrimi provokativ.

Për sigurinë po kujdeset edhe KFOR-i.

LEXO EDHE:

Back to top button