Rama: S’kam për të marrë kurrë patentë, s’e ngas dot makinën sepse kam këmbët e gjata

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, prezantoi në Elbasan platformën e Bashkëqeverisjes “Shqipëria që duam”. Teksa argumentonte se si do të hiqen sportelet nga viti 2022 për të shmangur korrupsionin në administratë, Rama përmendi sërish faktin se nuk ka patentë shoferi.

- Advertisements -

“Nuk kam për të marrë patentën se nuk jam i zoti që të ngasë makinë, plus kam dhe këmbët shumë të gjata”, tha Rama.

LEXO EDHE:

Back to top button