Shqipëri, 273 raste të reja dhe 5 humbje jete nga COVID-19

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 273 raste të reja dhe 5 humbje jete brenda 24 orëve të fundit, ndërsa janë shëruar 44 pacientë. Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” në Tiranë po trajtohen 259 pacientë, 20 në terapi intensive nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button