Shqipëri, 495 raste të reja me COVID dhe 8 viktima

Prej ditësh shifrat e të infektuarve me Covid në Shqipëri vijojnë të jenë të larta. Gjatë 24 orëve të fundit nga 1 927 testime janë konfirmuar të infektuar 495 raste të reja dhe kanë humbur jetën 8 persona.

- Advertisment -

Gjithashtu gjatë 24 orë  e fundit betejën me Covid në Shqipëri e kanë fituar 141 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 12 002 që nga fillimi i epidemisë.

Ndërkohë në 3 spitalet COVID në Tiranë po trajtohen 352 pacientë, 9 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

LEXO EDHE:

Back to top button