Shqipëri, humbë jetën foshnja 16 muajshe e infektuar me Kovid-19

Që nga fillimi i pandemisë në Shqipëri kanë humbur jetën 657 qytetarë mes tyre dhe shumë të rinj por asnjëherë deri më sot nuk kishim një jetë fëmije të humbur.

- Advertisements -

Mësohet se një fëmijë 16 muajsh prej ditësh i intubuar, ka humbur jetën si pasojë e Covid-19.

Fëmija ka qenë i shtruar në repartin infektiv në Pediatrinë e QSUT.

Kujtojmë se prej javësh tashmë në Shqipëri po shënohen shifra të larta të reja, ku ditët e fundit ka kaluar mbi 700.

Po ashtu i lartë ka qenë edhe numri i pacientëve që kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid-19.

LEXO EDHE:

Back to top button