Sofia Vergara flet për divorcin e saj nga Joe Manganiello: A e dini se kush më ndihmoi më shumë?

Pak më shumë se gjysmë viti pas divorcit nga Joe Manganiello, aktorja Sofia Vergara më në fund po zbulon detajet e asaj që ndodhi.

Në një intervistë për CBS Sunday Morning , ajo pranoi se priste një furi mediatike pasi u publikua lajmi për divorcin e çiftit në qershor 2023.

E pyetur se si i “mbijetoi” vëmendjes mediatike, aktorja tha se ia doli ta kapërcejë divorcin pikërisht falë gazetarëve.

“Më duhet të theksoj se gazetarët ishin shumë të sjellshëm. “Mendova se do t’i bënin gjërat, sepse e di se si shkon zakonisht, por ata thjesht treguan se çfarë ndodhi, dhe kaq ishte ajo,” shpjegoi ajo.

Pasi kaloi atë kohë të vështirë, Vergara tha se ishte në gjendje të ndryshonte vërtet fokusin e saj. Ajo është fotografuar me kirurgun ortoped Justin Saliman në disa raste gjatë muajve të fundit dhe Manganiello është parë me aktoren Caitlin O’Connor.

Për të kujtuar, Joe Manganiello bëri kërkesë për divorc, duke përmendur “dallimet e papajtueshme” si arsyen e ndarjes së tyre. Domethënë, data 2 korrik ishte shënuar si datë e ndarjes.

Megjithatë, burime të shumta thanë për mediat e huaja se të dy kishin bërë jetë të ndara për “një kohë shumë, shumë të gjatë”. Edhe pse Vergara dhe Manganiello nuk kanë zbuluar arsyet specifike të ndarjes së tyre, burime të shumta kanë treguar se kjo ka të bëjë me dëshirën e tij për të pasur fëmijë.

“Ne morëm një vendim të vështirë për t’u divorcuar. Si dy njerëz që e duam dhe kujdesemi shumë për njëri-tjetrin, ne kërkojmë me mirësi që të respektohet privatësia jonë në këtë kohë, ndërsa ne lundrojmë në këtë fazë të re të jetës sonë”, thanë ata në një deklaratë të përbashkët në momentin e divorcit.

LEXO EDHE:

Back to top button