VIDEO/ Tërmet prej 7.2 ballë në Peru

Një tërmet shumë i fortë ka goditur Perunë. Forca e tërmetit ka qenë 7.2 e shkallës Rihter dhe për më tepër, tronditja është ndjerë në zona të ndryshme të Perusë jugore, ku popullsia doli në rrugë nga frika e shkaktuar prej lëkundjeve të forta.

Deri më tani, njofton radioja “RPP” në Lima, nuk raportohet për dëme materiale apo viktima nga tërmeti. Ndërkohë që tronditjet u ndjenë edhe në Kili dhe Bolivi.

Kujtojmë që vendet e Amerikës Latine dhe shtete rreth oqeanisë goditen shpesh nga tërmete kaq të forta.

LEXO EDHE:

Back to top button