Viti, parandalohet kontrabandë me mallra nga Maqedonia e Veriut

Viti, parandalohet kontrabandë me mallra nga Maqedonia e Veriut

Policia ka informuar se mbrëmë në Mjak të Vitisë është parandaluar një kontrabandë me mallra nga Maqedonia e Veriut.

Gjatë kontrollit të automjetit të ndaluar, është konfiskuar një sasi e filterëve të cigareve.

“Policia kufitare e Kosovës, konkretisht njësitë task-forcë me datë, 27.02.2023, rreth orës 19:50, në Mjak të Vitisë kanë ndaluar automjetin transportues me targa vendore të cilin e drejtonte i dyshuari mashkull kosovar. Gjatë kontrollit të automjetit nga autoritetet janë gjetur dhe konfiskuar një sasi e filterëve të cigareve (128 pako x 10 000 filtera për pako), gjithsej (1,280,000-një milion e dyqind e tetëdhjetë mijë copë filtër) për të cilat i dyshuari nuk kishte dokumentacion të rregullt.”, është bërë e ditur në raportin policor.

Me vendim të prokurorit, rasti ëshë iniciuar në procedurë të rregullt.

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button