Ylli i Arsenalit zbulon arsyen e mungesës ndaj Sllavia Pragës

Ylli i Arsenalit, Aubamejang, nuk do të është në fushë në Ligën Europa, por ndoshta edhe për ndeshjen e ardshme të kampionatit. Zbulimi ka ardhur nga po sulmuesi vetë në postim që shpjegon se është infektuar me malarie gjatë grubullimit me kombëtarn e Gabonit.

- Advertisements -

 

“Hej djem, faleminderit për të gjitha mesazhet dhe thirrjet. Për fat të keq unë mora malarien ndërsa isha në ekipin kombëtar në Gabon disa javë më parë. Kam kaluar disa ditë në spital këtë javë, por tashmë ndihem shumë më mirë çdo ditë, falë mjekëve të shkëlqyeshëm që zbuluan dhe mjekuan virusin kaq shpejt. Unë vërtet nuk po e ndieja veten dy javët e fundit, por do të kthehem më shpejt se kurrë më shpejt! Do të shikoj djemtë e mi tani, lojë e madhe për ne! Le të shkojmë ta fitojmë”.

 

LEXO EDHE:

Back to top button